Heaolu loomise trendid aastal 2023

Me kõik teame, kuidas Eesti ilm võib meie heaolu mõjutada.

Hall taevas ja lörtsised tänavad võivad meid muuta väsinumaks ja tekitada soovi jääda koduseinte vahele suve ootama. Mõte sooja teki sees Netflixi vaadata võib palju ahvatlevam tunduda. Vähemalt seniks, kuni ilmad taas soojaks ja päikesepaisteliseks lähevad.  

Kuigi kodus võib mõnus ja turvaline olla, võivad need emotsioonid üpris kiiresti stressiga asenduda. Kui kortisooli ehk loodusliku stressihormooni tase kehas tõuseb, siis mõjutab see meie ainevahetust ja üldist meeleolu.  Ühtlasi võib kasvada isu magusa, rasvase ja soolase toidu järele. See tähendab, et käsi tõuseb suurema tõenäosusega ebatervislike einete järele. 

Hallil ja pimedal ajal vajavad meie kehad tavapärasest rohkem tähelepanu. Õnneks on keha, vaimu ja hinge lõõgastamiseks mitmeid erinevaid võimalusi. Alljärgnevalt toome välja 5 populaarset enesehoolitsuse viisi, mis halli argipäeva hõbedaselt särama aitavad lüüa.

1. Heaolu reis 

Tänapäeva maailmas on palju ebakindlust ja kaost. Inimesed muretsevad oma tervise ja heaolu pärast rohkem kui kunagi varem. Väljasõite SPAdesse, puhkekeskustesse või isegi suusakuurortidesse ei peeta enam lihtsalt naudinguks või luksuseks, vaid pigem on see muutunud enesetervendamise ja enda turgutamise vahendiks. Alati ei pea energia kogumiseks sõitma kusagile kaugele. Võid veeta päeva kodu läheduses olevas ilusalongis või teha väljasõidu hoopis mõnda armsasse Eesti väikelinna, et teises keskkonnas end poputada lasta, teha pai oma kehale ja viia oma meel uuesti tasakaalu. Kui aega rohkem, siis võid külastada vaatamisväärsuseid või lasta end kohalike maitseelamustega üllatada.

 

2. Läbimõeldud toitumine dieeditamise asemel 

Tõenäoliselt oleme kõik oma elu jooksul erinevaid dieete pidanud. Mõned toimivad paremini, teised mitte nii hästi. Mis ühele tulemusi toob, ei pruugi teisele sugugi sobida. Ei ole olemas ainuõiget dieeti. Oluline on enda jaoks läbi mõelda, kuidas, mida, kus ja kui palju me sööme. Teadlik toitumine aitab meil oma toidulauale õiged toorained valida, sellised mida just meie keha vajab. Läbimõeldud toitumine annab meile võimaluse nautida kõiki maitseid, tundmata seejuures söömise pärast ärevust või stressi.3. Tasakaal töö ja eraelu vahel 

Olid ajad, mil töö tegemine oli populaarne. See tähendab, et mitte pelgalt töötamine ei olnud popp, vaid töömaht. Mida rohkem tööd keegi tegi, seda populaarsem ta teiste silmis oli. On ju eestlane auga töörahva maine välja teeninud. Väljend “mul pole aega, nii kiire on”, kippus veel mõni aeg tagasi populaarsuse mõõdupuuks olema. Õnneks on see trend läbi saanud ja inimesed on hakanud oma tervisele üha rohkem tähelepanu pöörama. Täna keskendutakse järjest enam sellele, et töötada tuleb mitte rohkem, vaid targemini. Kui surivoodil olevate inimeste käest küsitakse, mida nad oma elus kõige enam kahetsevad, siis enamlevinud vastusena kõlab:

“Ma soovin, et ma ei oleks nii palju tööd teinud.”

 

4. Mikrotreeningud 

Võib olla oled juba kuulnud mikrotreeningust kui uuest treeningtrendist? See võimaldab end päeval, muude tegevuste kõrvalt, vaba hetke olemasolul, aktiivsena hoida. Olgu selleks näiteks 1-minutiline lõbus tants, kiired kükid kohvipausil või kätekõverdused lõunapausil. Lühikesed mikrotreeningud annavad võimaluse treenida millal iganes ning kus iganes. Mikrotreening ei asenda küll treeningplaani, kuid annab võimaluse päevale särtsu juurde lisada. Rääkides särtsust, viime Viljandi Kehastuudios läbi 20 minutit kestvaid EMS “särtsutrenne” ehk treeningprogramme, mille käigus treenime lühikese aja jooksul lihaseid üle kogu keha, mitte gruppide kaupa nagu klassikalise jõusaali treeningu puhul. 

 

5. Alkoholivaba elustiil 

Tervislik eluviis ja vaimse heaolu väärtustamine on viimastel aastatel märgatavalt tõusnud. Inimesed on hakanud rohkem tähelepanu pöörama, millel oma ellu lasevad tulla,  milliseid uudised kuulavad või mida oma kehasse panevad. Alkoholivabale elustiilile üle minek võib suure tõenäosusega parandada meeleolu ja kasvatada õnnetunnet. Kui oleme õnnelikud, siis on meil positiivsem maailmavaade ja oleme oma eludega rohkem rahul. Väärt proovimist, kas pole?! 

Need viis enda eest hoolitsemise viisi aitavad sul hallist argipäevast hoolimata energilisemana ja rahulolevamana tunda. Räägi meile, kas ilm mõjutab sinu üldist enesetunnet? Kuidas oma heaolu eest hallidel päevadel hoolt kannad?


Eelmine
Sõbrakuu 3 nõuannet: kuidas olla iseenda parim sõber
Järgmine
Kuidas Viljandi Kehastuudio mind ja minu elu muutis

Lisa kommentaar

Email again: